Chuck Sezon 1 Bölüm Özetler

Chuck Dizi Hakkında Bilgi :

Bir gün kendinizi hükümetin en büyük sırlarını beyninize yüklenmiş şekilde bulursanız ne yaparsınız? Ekranların yeni kahramanı Chuck’ın bu konudaki tecrübeleri eminiz size yol gösterecektir. The O.C.’nin yaratıcısı Josh Schwartz ajan komedisi Chuck ile televizyona muhteşem bir dönüş yaptı. Zachary Levi’nin canlandırdığı bir “bilgisayar kurdu” olan Chuck bilgisayarına gelen bir mesajı açmasıyla birlikte birdenbire bütün devlet sırları beynine yüklenir. Chuck bir süre sonra kıdemli ajan John Casey ve yeni ortağı Sarah tarafından, bilgisayarcıdaki işiyle ve Ulusal Güvenlik görevleri arasında gidip gelen ikili bir yaşantı sürmeye zorlanır. Ortada Chuck, bir yandan John çekiştirecek, diğer yandan Sarah. Uluslararası teröristler, karşılarına çıkacak suikastçılar ise işin kaymak tabakasını oluşturuyor.
Dizide Chuck’ın en yakın ve biraz dangalak arkadaşı Morgan’ı Joshua Gomez canlandırıyor. Chuck ile aynı evi paylaşan, onun her zaman ve her konuda en büyük destekçisi kız kardeşi Ellie’ye hayat veren oyuncu ise Sarah Lancaster. Bu arada Ellie’nin can sıkıcı mükemmellikte bir de doktor sevgilisi var. İsmi Captain Awesome olan bu erkek arkadaş rolünde izleyeceğimiz oyuncu Ryan McPartlin.

Chuck – Sezon 1 – Bölüm 2 / Season 1 – Episode 2 : Chuck Versus the Helicopter

Chuck bir casus olarak yeni hayatına alışmaya çalışırken yeni işe alınan ortakları Sarah ve Casey’le arasındaki gerginlik tırmanmaktadır. Bu arada Chuck’ın problemine çözüm bulabilecek gibi görünen bir doktor cinayete kurban gidince Casey ve Sarah birbirlerini suçlarlar. İki ajan da ısrarla Chuck’ı diğerinin sorumlu olduğuna inandırmaya çalışmaktadır. Chuck’ın kime güveneceğine karar vermesi gerekmektedir.

Chuck – Sezon 1 – Bölüm 3 / Season 1 – Episode 3 : Chuck Versus the Tango

Chuck iki ayrı yaşam sürdürmenin hiç de kolay olmadığını öğrenmeye başlamıştır. Bu arada dükkandaki patronu onu epeyce zorlamaya başlayınca yönetici asistanı olmayı hak ettiğini kanıtlamak için Morgan’ın ve Herd’ün yardımına başvurur. Öte yandan Sarah ve Casey, Chuck’ı casus olarak ilk işi için cesaretlendirmeye çalışmaktadır.

Chuck – Sezon 1 – Bölüm 4 / Season 1 – Episode 4 : Chuck Versus the Wookiee

Sarah’nın CIA’de çalışan çekici meslektaşı bir görevde yardım isteyince, Chuck oldukça sıradışı bir iş için kolları sıvar. Bir milyon dolar değerindeki bir elmasın teröristlere yardım amacıyla Malibu’daki malikanede saklı tutulduğunu öğrenir ve onu gizlice geri almalarında bu iki güzel kadına yardım etmeyi kabul etmiştir. Bu arada Sarah ikili yaşamını korumayı o kadar iyi becermektedir ki Chuck onun gerçekte kim olduğunu öğrenmeye bir türlü fırsat bulamamaktadır.

Chuck – Sezon 1 – Bölüm 5 / Season 1 – Episode 5 : Chuck Versus the Sizzling Shrimp

Chuck casus olarak ilk ahlaki ikilemini yaşamaktadır. Sarah ve Casey çok önemli Çinli bir casusa izinsiz olarak yardım etmeyi reddedince, Chuck zor bir kararla yüz yüze kalır. Ya arkadaşlarına ve Amerikan hükümetine karşı gelecektir ya da doğru olduğuna inandığı şeyi yapacaktır. Bu arada Morgan da dükkanda kendince ayrı bir ikilem yaşamaktadır. Satış yarışmasına katılmaya zorlanmaktadır, ama başarısız olursa işini kaybetme riskiyle karşı karşıyadır.

Chuck – Sezon 1 – Bölüm 6 / Season 1 – Episode 6 : Chuck Versus the Sandworm

Chuck kendisi gibi hükümet için çalışan, ancak çok tehlikeli olan bir ajanla tanışınca, onu ele verip vermeme konusunda ne yapacağına karar veremez. Bu arada Morgan ve Chuck için ayrı bir önemi olan Cadılar Bayramı bu yıl biraz daha farklı geçmektedir. Ne de olsa Morgan, Chuck’ın dostluklarını ve beraber geçen çocukluk anılarını ihmal ettiğini düşünmektedir.

Chuck – Sezon 1 – Bölüm 7 / Season 1 – Episode 7 : Chuck Versus the Alma Mater

Chuck üniversitedeki hocasının çok önemli bir belge için peşine düşülen bir hükümet çalışanı olduğunu öğrenince uzaklaştırıldığı okuluna geri dönmek zorunda kalır. Geçmiş tecrübelerini kullanarak profesörün neler bildiğini anlamaya çalışırken Chuck bir yandan da kendi hayatıyla ilgili şok edici sırlar keşfeder. Daha da önemlisi uzaklaştırılmasına sebep olan eski arkadaşıyla ilgili gerçekleri öğrenecektir.

Chuck – Sezon 1 – Bölüm 8 / Season 1 – Episode 8 : Chuck Versus the Truth

Gerçek Chuck’ı tanımaya çalışan son derece tatlı bir kız olan Lou’yla tanışan Chuck, gerçek aşk hayatıyla görüntüdeki aşk hayatı arasında ikileme düşecektir. Öte yandan Chuck’ın Sarah’yla olan ilişkisi giderek daha samimi olmaya başlayacaktır. Bu arada nükleer santrallerle ilgili gizli kodları öğrenmeye çalışan bir zehir uzmanı amacına insanlar üzerinde gerçekleri söyleten bir ilaç kullanarak ulaşmayı amaçlamaktadır. Ancak bu ilaç Chuck’ın iş arkadaşlarıyla ilgili oldukça ilginç bilgiler edinmesini sağlayacaktır.

Chuck – Sezon 1 – Bölüm 9 / Season 1 – Episode 9 : Chuck Versus the Imported Hard Salami

Chuck, Lou’yla çıkmaya başlamıştır ve her şey yolunda gidiyor gibi görünmektedir. Ancak bu durum Chuck’ın eski kız arkadaşının kıskançlığa girmesine sebep olur. Anlaşılan odur ki Sarah’nın duyguları sadece rol gereği değildir. Dahası Lou’nun bir kaçakçılık çetesi için çalıştığı ortaya çıkınca işler daha da karışır. Acaba Chuck’dan gerçekten hoşlanmakta mıdır yoksa bu sadece bir numara mıdır? Bu arada Morgan da hiç beklenmedik biriyle çıkmaya başlar.

Chuck – Sezon 1 – Bölüm 10 / Season 1 – Episode 10 : Chuck Versus the Nemesis

Şükran Günü’nde öldüğü sanılan Bryce geri döner. Chuck’ın beynini yok etmek isteyen gizli İç İşleri Komitesi Chuck’ı bulmalarına yardım edeceğine inandıkları için Bryce’ı kurtarmıştır. Ancak Bryce’ın Sarah, Casey ve CIA’deki diğer çalışanlara düzenbaz olmadığını kanıtlamak için Chuck’a ihtiyacı vardır. Bu arada eski sevgililer Bryce ve Sarah’nın tekrar bir araya geldiğini gören Chuck, Sarah ile herhangi bir geleceği olup olamayacağından şüphe etmeye başlar. Öte yandan dükkanın en yoğun döneminde tüm sorumluluk Morgan’ın başına kalmıştır.

Chuck – Sezon 1 – Bölüm 11 / Season 1 – Episode 11 : Chuck Versus the Crown Vic

Sarah’nın Bryce için hala duyguları olduğunu fark eden Chuck kalp kırıklığını gidermeye çalışmaktadır. Dahası siyasi bağlantıları olan bir kalpazanla yatçının foyasını ortaya çıkarmak için görevlendirildikleri işte Chuck, Sarah’nın kocası gibi davranmak zorundadır. Hem profesyonel hem de duygusal anlamda oldukça zor olan bu görev sırasında olaylara farkında olmadan Morgan ve Anna da karışır.

Chuck – Sezon 1 – Bölüm 12 / Season 1 – Episode 12 : Chuck Versus the Undercover Lover

Dizinin bu bölümünün başında 2004 yılına geri gidiliyor ve o dönem John Casey’nin foto muhabiri olduğunu söyleyen Ilsa adında Rus bir kızla ilişkisi olduğu anlatılıyor. Günümüze gelindiğinde ise Ilsa o zamandan beri ilk defa ortaya çıkıyor. Yanındaysa Victor Federov adlı sevgilisi bulunuyor. Ancak Ilsa’nın bir Fransız ajanı olduğu anlaşılınca işler karışıyor.

Chuck – Sezon 1 – Bölüm 13 (Sezon Finali) / Season 1 – Episode 13 : Chuck Versus the Undercover Lover

“Kesişme”yi ele geçirmek isteyen iki kişi vardır. Biri elektronik aletler satan dükkanın yanındaki Pita Palas’ta çalışan güzeller güzeli bir düşman ajan, diğeri de dükkanda gerçekleşen hırsızlığı araştıran ve bu olayla ilgili Chuck’ı göz altına almak isteyen bir polis dedektifi kılığındaki yakışıklı CIA ajanıdır. Kadın ajan, Chuck’ın gerçek kimliğini hemen ortaya çıkartacaktır. Diğeri ise onu kaçırır.

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir