Chuck

   

Chuck Dizisi Konusu :
    Chuck dizisi son derece eğlenceli sayılabilecek Amerikan yapımı bir aksiyon komedi dizisidir. Dizideki olaylar ana karakter Chuck Bartowski etrafında gelişmektedir. Chuck internete ve teknolojik aletlere bağımlı bir bilgisayar tamircisidir. Yıllar önce okuduğu Stanford Üniversitesi’nden atılmasına sebep olan arkadaşı Bryce’dan yıllar sonra bir e-posta geldiğini gören Chuck bu e-postayı açtığında hayal bile edemeyeceği olayları yaşacağı bir hayata ilk adımı atmış olur. Çünkü Bryce CIA için çalışan bir ajandır ve Amerikan Hükümetinin en gizli devlet sırlarını ele geçirerek bunları binlerce resimden oluşan bir e-postanın içinde Chuck’a göndermeyi başarmıştır. Chuck Bryce’dan gelen bu postayı açtığı anda A.B.D’nin en gizli sırları zihnine kayıt edilmiş olur. Chuck artık başta Amerika olmak üzere CIA ve NSA için çok değerlidir. CIA ve NSA bu sırları Chuck’un beyninden çıkaramadığı için onu tüm tehditlerden korumak zorundadır. Chuck’u korumak için iki ajan görevlendirilir. Ajan Sarah Walker ve Albay John Casey. Hayatında ajanlık adına hiç bir eğitimi bulunmayan Chuck Bartowski artık zihnine kazınan sırlar yüzünden devlete yardım etmek aynı zamanda bu sırrı arkadaşı Morgan, kız kardeşi Ellie ve kız kardeşinin sevgilisi Devon’dan da gizlemek zorundadır.

Chuck Bartowski (Zachary Levi) : Stanford’tan atıldıktan sonra hayatını toparlamakta zorlanan Chuck, ablası ve onun sevgilisiyle yaşıyor. Onun için hazmetmesi zor olan okuldan atılmaktan çok en yakın arkadaşı Bryce Larkin’in buna sebep olması. Bunun dışında Buy More isimli bir teknolojik marketin Nerd Herd adlı teknik destek ekibinde çalışmakla ilgili bir sorunu yok. Ablası ve yakın arkadaşı Morgan Grimes onun her şeyi. Ancak bir gün ülkenin en gizli bilgileri beynine yerleşince hayatı değişti ve o da tam olarak ne olduğunu bilmediği pek çok maceranın içinde buldu kendini. Artık Chuck’ın dünyayı kurtarmak, kötülere mani olmak ve bütün bunları yaparken hayatta kalmaya çalışmak gibi dertleri var.
Sarah Walker (Yvonne Strahovski) :  CIA için çalışıyor. Son derece zeki ve dövüş sanatlarında başarılı. Gerçek bir ajan. Ancak  Sarah, duygusallıkla soğukkanlılığı birbirine karıştırıyor.
John Casey (Adam Baldwin) : Ülkenin en gizli bilgilerini beyninde taşıyan Chuck, NSA için de korunacaklar listesinin başında. Bu görevi üstlenen ajan ise John Casey. Casey’nin silahlar ve eski arabalar konusunda bir tutkusu var. Çok ciddi bir mizaca sahip ve işini de çok ciddiye alıyor. Eskiden karşı karşıya geldiği ve şimdi birlikte çalıştığı Sarah’ya güvenmiyor.
  Morgan Grimes (Joshua Gomez) : Chuck’ın en yakın arkadaşı ve onunla birlikte Buy More’da satış elemanı olarak çalışıyor. İlk Sezonda Chuck’ın kız kardeşi Ellie’ye aşık ve onun sevgilisinden nefret ediyor. Call of Duty gibi bilgisayar oyunlarında başarılı. İlk ve tek gerçek sevgilisi Anna Wu.

Ellie Bartowski (Sarah Lancaster) : Güzeller güzeli sempatik doktor Ellie, Chuck’ın ablası. Kendisi gibi doktor olan sevgilisi “Kaptan Muhteşem”le nişanlı. En büyük zevki yemek yapmak.

Devon ‘Captain Awesome’ Woodcomb (Ryan McPartlin) : Ellie’nin nişanlısı oda Ellie gibi doktor. Herşeyi en mükememlini yapmakla meşhur. Her türlü özelliğe sahip.. 

Sevgili Blog Bu Bilgilerin Devamı Birazdan Chuck ın İlk Sezon Müzikleri İle GelecekBizden Ayrılmayın…

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir