De Souza…

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu yazıma başlamadan önce her yazımda olduğum gibi belirtmek istediğim bir şey var (yani bu seferki farklı gibi aslında) neyse bu yazıma geçmeden önce bloguma okuyucu eklentisi kurdum ve bundan sonra her yazımın kaç kere görüntülendiğini görebileceğim aslında çok da büyük bir şey değil ama benim gibi blo konusunda çok fazla  kendisine güveni olmayan bir insan için oldukça önemli çünkü ne kadar çok okunuyor olursa benim de kendime güvenim gelir ve yazılarım daha iyi olur ve sonuçta kısacası yazılarım çok çok daha iyi olur.

Bu yazımda Türkiyeye gelmiş en büyük futbolculardan biri olan Alex De Souza ‘nın hayatını anlatacağım bir kaç video ile örneklendirip yazıma sonra vereceğim.Neyse lafı uzatmadan başlayayım :

Alex De Souza

Önce her zamanki gibi “Wikipedi”ye bir bakalım :

Futbola 1995 yılında Coritiba FC takımında başlamıştır. 2 sene oynadıktan sonra 1997 yılında Palmeiras’a geçmiştir. 2001 yılına kadarPalmeiras’ta oyanayan futbolcu buradaki performansıyla Brezilya Milli Takımı’nda da oynamaya başlamıştır. Ayrıca 1997 yılında tanıştığıDaiane ile 9 Mart 2000 tarihinde evlenmiştir. 2001-2002 sezonunda Parma takımına transfer olmuştur. Ancak 5 maça çıkabilmiştir ve ligin ikinci yarısında Flamengo’ya transfer olmuştur. Diğer sezon ise Cruzeiro takımına transfer olmuştur. 25 Nisan 2004’te Daiane ile olan çocukları Mario Eduardo dünyaya gelmiştir. 2004 yılında ise Fenerbahçe’ye transfer olmuştur. Daiane ile olan ikinci çocukları Antonia 2006 yılında doğmuştur. 2010 yılında erkek çocukları dünyaya gelmiştir.2010 yılında Gaziantepspor’a attığı gol sonrasında 100’ler kulübüne girmiştir. Alex 2010-2011 sezonu ikinci yarısında Fenerbahçe ile 2 yıllık sözleşme yenilemiştir.1 Ekim 2012’de sözleşmesini feshedip Fenerbahçeden ayrılmıştır.

Alex’i bilen herkes 2010-2011 sezonundaki performansını bilir.Alex öyle bir oynadı ki…

Neyse ben anlatmadan isterseniz hem 2010-2011 i hem de Alex’in hayat hikayesini “Yayıncı Kuruluş”(Lig Tv)nin anlatamıyla izleyelim:


Alex’i anlatmaya aslında dürüst olmak gerekirse yanlış yerden başladım.O büyük efsanenin futbol resitali daha biz görmeden çok öncelerde başlamıştı zaten…

Alex öyle bir efsane oldu ki zaman içinde Türkiyede futbol yaşamına devam ederken  heykeli dikilen ilk Futbolcu oldu.Uzatmadan o açılışı hatırlayalım:


Şimdi “bu kadar Büyük Efsane  ne oldu da bu takımdan bu şekilde ayrıldı ? ” asıl aklımızı karıştıran soru bu.Bu soru hakkında spor programları haftalardır konuşuyor.Ama Aykut Kocaman ile Alex’in arasında bir kıskançlık krizinin olduğu söyleniyor.Ben bu konulara girmek  polemik yaratmak istemiyorum Kaptanımız kötü bir şekilde ayrıldı bizden ama ne olursa olsun bize düşen onu iyi bir şekilde uğurlamak .Neyse konu değişmeden şimdi de bir  sokaktaki insanlara “Alex mi Aykut mu ?” sorusunu yönelttiklerinde alınan cevaplara bakalım :


Bu videoyu aslında koyduğum için şüpheliyim ama tarafsız bir gözle aktarmak için böyle yapmak gerekiyordu.Neyse şimdi bu akşam bizlerden ayrılan Alex’in havaalanındaki veda görüntülerine bir bakalım:

İnternet üzerinde Alexin sayısız videosu ve fotoğrafı var.Ben bunların hepsine yer veremeyeceğim gibi vermeme gerek yok zaten.Neyse şimdi size son bir kez o efsane anonsla veda etmek istiyorum:

De Souzaa!

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir