Düş… Düşün… Düşünce !

Merhaba arkadaşlar,

Uzun olmasa da yine bir aradan sonra tekrar sizlerleyim bugün ne yazacağım bilmiyorum ama yani sıkıldım sinirlendim yazmak iyi gelir dedim inşallah gelir.Başlık çok çok saçma olabilir ama ana fikir şu başlıktaki “düşüncelerim ve düşünmek ” neyse bu yazıma özel bir konu olmasa da aklımda bir fikir vardı yani fikir olmasa da  yani yazacağım bir konu vardı yani en azından bahsedeceğim dediğim. O konu da aslında konu gibi değil yani hafif saçmalayacağım belki de ama en azından yazmış olurum sizler de okumuş olursunuz.Cümlelerim hafif  kendi içinde çelişiyor sanki ama neyse siz takmayın benim çoğu zaman öyledir herhalde.

Neyse konuya geçmek gerekirse konum aslında kısa ve öz : “Blog”

Blog ve Blogger kelimesini bugünlerde baya bir duyuyorum çoğu insan daha doğrusu yaşıtım , yeni yeni blog açmaya ve yazmaya merak sardı  ki çoğunun şu anki hali benim ilk bu blogumu açtığım günden farksız değil  fakat ne olursa olsun bu süreçte bir çoğu bir süre sonra elenecek yani sıkılacak vazgeçecek ki biz buna doğal seçilim diyoruz.

Neyse biyolojiye girmeyelim hiç şu an en azından benim bildiğim 5-6 tane blog açan tanıdığım var tabi  bir de o açanların tanıdıkları filan olduğu için baya fazla desek doğru olur,  yani  benim çevremde yuvarlak hesap 15 kişi filan vardır desem herhalde yanılmam.

Bu 15 blogun hepsinin konusu farklı hatta sadece tek konu için açanlar var (yani dizi film falan ..) ki tahminim doğal seçilimde ilk vazgeçenler onlar olacaklar kalanlar ise devam edecek büyük bi ihtimal.

Kalanlar devam edecek ikinci seçilimde ise ergenler elenecek .Tabi bu elenmeler benim düşüncem kesin konuşmuyorum.İki numaralı seçilimde  okula zor giden  blog yazamayan , ağzından küfür eksik olmayan , isyankar gençler elenecek.Kalanlar da devam edecek.

Üç numaralı ve son  seçilimde ise isyankar ama  farklı isyankar  derken  böyle sanki aşk kitabı yazarcasına her şeyden sikayetçi fakat  böyle sevgiden bahseden isyankarlar elenecek.

Tabi bu 3 seçilimin süresi ne kadar olur bilmem ama benim tahmini sürem 1-2 yıl.Neyse gelelim 2 yıl sonra neler olacak:

Şu an blog sahibi  olanlar büyük ihtimal devam ederken o 20  tane blog açandan en fazla 4-5 tanesi de blogger olacak.Diğerleri farklı uğraşlara başlayacak.

Şimdi diyorsunuz neden bu çocuk böyle saçma şeyler anlatıyor ?  Cevabım kısa  olmayabilir ama oldukça net:

Ben bir blogger ım ve çevremde gelişen olaylar hakkında blogumda düşüncelerimi paylaşırım insanların suratına söyleyemem belki ama buradan söylemek istiyorum bana blog açacağım diyenler oluyor eğer bana diyorsanız  ve ben bence hiç açma diyorsam kesinlikle 1.seçilimde gideceğiniz içindir, eğer sen bilirsin ama açma diyorsam  2. seçilimde gideceğin içindir fakat eğer cevap vermiyorsam veya sorununu anlamıyorsam  sen o isyankar ergensindir ve 3.seçilimde gideceğindendir.

Uzun ve bir o kadar  da saçma olan yazımın sonuna geldik.İnşallah ben demiştim demem  herkes blogger olur ama benim gördüğüm iki yıl sonrasında blogger durumu bu .Neyse okuyan herkese teşekkürler ve bir ricam var okuduysanız bu yazımı veya yazılarımı bana okuduğunuzu belli edin ama lütfen bu blog açmadan önce olsun. (eğer kimliğiniz ortaya çıkmasın diyorsanız ki neden öyle diyesiniz bilmiyorum ama 😀  ask.fm veya herhangi bir siteden anonim olarak bana  söyleyin ) Ama kimliğim ortaya çıksın diyorsanız mesaj atın geçin bende herkese cevap var sorun etmeyin.Neyse hadi görüşürüz bu arada son cümlem soru olacak ama bu yazımda kaç defa ” Neyse ” dedim sayan var mı ?

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

2 Yorum

  1. 30 Temmuz 2012
    Yanıtla

    Bende o blog açanlardanım ve sana söylediğimde bana çözümler üretmişitn ve bana yazdıklarını at demişitn o zaman hangi gruptan oluyorum bunu merak ediyorum yazdığın hiçbir seçilime yakıştıramadım kendimi.Ayrıca emeklerimi kolay kolay boşa harcamam 3 gündür tasarımdı reklamdı yazıydı uğraşıyorum.Bide şey var ekip bloguna çevirdim benden daha iyi yazdığına inandığım iki arkadaşımı yazar yaptım.Sence doğru mu yapmışım ?

  2. 31 Temmuz 2012
    Yanıtla

    kim olduğunu anladım bence iyi yapmışsın ama blogunun bence tam konusunu belirle baktım çok dağınık olmuş yani mesela şöyle de işte “…. arkadaşımız her hafta başka bir dram konusu ile bizimle olacak ” böyle daha düzenli olur ama sen bilirsin.Senin hangi grupta olduğuna gelince valla şu an belli değil zaten anca belli olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir