GG:Infinity War #10

Merhabalar

Eğer ilk kez bu yazıyı görüyorsanız şuradan veya hemen alttaki alıntıdan serimizin ilk yazısına gidebilir ve bu seri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

GG:INFINITY WAR #1

Bu filmimiz 2.Fazın son filmi olmasıyla ayrı bir önem taşırken aynı zamanda Garip Bir Yer üzerinde Spoiler’sız incelemesi olması açısından da önceki filmlerden bizim açından güzel bir farklılığı var.Spoiler’sız yorumlarımı merak edenler aşağıdaki linkten o yazıya da ulaşabilir.

Ant-Man

 

ANT-MAN

 

 

Filmimiz 1989 yılında Hank Pymin kendi yaptığı formülü elinden almaya çalışan SHIELD zirvesi ile karşı karşıya gelmesiyle başlıyor.Bu arada Hank Pym;küçültme özelliği sağlayan kostümü ve formülü kullanarak savaşan bir askerdir.Formülün kötü ellere geçebileceği ihtimalinden ve de Eşini bu tarz görevlerden birinde kaybettiği için bu formülü kimseye vermemekte diretiyordur.Howard Stark’ın da içinde bulunduğu ekip formülü alamayacağını anlıyor fakat Howard Pym’i uzun zamandır tanıdığını o yüzden formülle bir tehdit oluşturmadığını söylüyor ve Pym odayı terkediyor.

Film günümüze geldiğinde ise hapishaneden yeni çıkan Scott Lang ise eski dostu Luis’in yeni soygun teklifini reddetmiş ve iş bulmaya çalışmıştır fakat hapishane geçmişi olduğu için iş bulamıyor bulduğu yerler ise geçmişini öğrendiğinde onu kovuyordur.

Pym Teknolojileri şirketinin yönetimini Hank’i şirketten attırarak alan Darren‘in davetlisi olarak şirkete döndüğünde Darren’ın yanında çalışan kızıyla -Hope- görüşür fakat orada Hank’i şaşırtan şey ise Darren’ın Hank’in kullandığı formülden yola çıkarak “Yellow Jacket” denilen yeni bir askeri kostüm hazırlamasıdır,ayrıca bu sahnelerde anlayabileceğimiz kadarıyla Darren fazlasıyla hırslı biridir;kostümü almak istemeyen ve negatif konuşan birini yok etmiştir çünkü hala canlıları küçültemiyor ve bu da onun sinirlerini alt üst ediyordur. Hope’un kostümünü giyeyim ;Yellow Jacket kostümünü  ve formülü yok edelim; teklifine Hank aklında başka biri olduğunu söyleyerek reddeder.

Kızının doğum gününde eski eşi tarafından kovulan Scott ise son çare olarak Luis’in teklifini kabul eder.Eski bir CEO ‘nun evinin bodrumundaki kasada paralar olduğunu düşerek Scott içeri girer fakat kasayı açtığında kasada sadece bizlerin Ant-Man kostümü diye bildiğimiz Hank’in eski kostümü vardır;Hank kostümü alır fakat tüm bunlar olurken Hank’in olayları bir kamera ile  izlediğini gördüğümüzde ise Hank’in bunu bilerek plandığını soygunu ve Scott’u  beklediğini anlarız.

Kostümün ne olduğunu anlamak için denediğine ise boyutları küçülen Scott şaşırır;Hank ise kostüm aracılıyla onunla konuşuyordur ve kostümün onda kalabileceğini tekrardan irtibata geçeceğini söyler fakat Scott kostümü aldığı yere geri götürdüğünde ise polisler onu yakalar ve eve bir hırsız gibi kaçak girdiği için gözaltına alırlar.

Daha sonra avukat rolüyle Scott’ı ziyaret eden Hank karıncalar vasıtasıyla kostümü ona geri yollar ve onu polis merkezinden kaçırtır.Onu Ant-Man kostümünü giyip Darren’dan kostümü almasına yardımcı olmasına ikna etmeye çalışır.

İkna olan Scott son hazırlık aşamasında yanlışlıkla Avengers üssünden bir parça almaya çalışınca;Falcon ile karşı karşıya gelir ve Falcon’a rağmen aradığı parçayı tesisten alır.

Küçültme sorununu halleden Darren verdiği  geceyle kostümü satacakken ekibimiz planı uygulamaya koyar;zor da olsa ekibimiz Darren’ı ve elindeki tüm bilgileri yok eder.Scott ve Hope arasında bir birliktelik başlar;Falcon’un da Ant-Man’i aradığını öğrendiğimiz sahnede film biter.

*******After Credit Scene*******

İlk After Credit Sahnemizde Hank;kızına annesi için tasarladığı ama annesinin hiç giyemediği “Wasp” kostümünü gösterir.

İkinci After Credit Sahnede ise Falcon ve Steve Winter Soldier’ı ele geçirmişlerdir.Tony’e haber vermeme taraftarı olan ikili konuşurken Falcon Scott’dan bahseder ve ek sahnemiz de bitmiş olur.

(Ve Civil War’dan bir sahne gördüğümüzü anlamış oluruz.)

 

 

Bir sonraki hafta benim en sevdiğim MCU filmlerinden biri olan Captain America:Civil War filmi incelemesinde görüşünceye dek kendinize iyi bakın…

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir