GG:Infinity War #13

Merhabalar

Eğer ilk kez bu yazıyı görüyorsanız şuradan veya hemen alttaki alıntıdan serimizin ilk yazısına gidebilir ve bu seri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

GG:INFINITY WAR #1

Bu filmimiz komedi konusunda MCU’nun en sağlam filmlerinin birinin devam filmi olması dolayısıyla farklı bir öneme sahiptir.

 

 Guardians Of The Galaxy 2

 

Filmimizin ilk sahnesinde 1980 yılında Meredith Quill’i yani Peter’ın annesini Peter’ın babası olan uzaylı ile dünyayada iken görüyoruz ve de bu uzaylı dünyaya bir bitki ekip ileride bir gün tüm evreni kaplayacağını söylüyor.

Bir sonraki sahnemizde ise bu olaydan 34 yıl sonra Galaksinin Koruyucularını görev üzerinde görüyoruz.Görevleri ise Sovereignlerin ellerindeki Anulax bataryalarını gelen saldırıdan korumaktır ve de görev başarıyla tamamlanır.Görevleri karşılığında aldıkları ödül ise Sovereignlerin ellerinde tutsak olan Nebula’dan başkası değildir.Nebula’yı alıp Xandar’da başına konan ödülü almak için yola çıkan ekibimizi bekleyen süpriz ise peşlerindeki Sovereignlerdir.Rocket Racoon’un Anulax bataryalarının bir kısmını çalmasını fark eden Sovereingler ekibimize saldırırken;ekimiz bir geminin başındaki bir adamın yardımı ile tüm düşmanlardan kurtularak Berhert gezegenine ulaşır.

Onları düşmanlardan kurtaran adam ve gemisi peşlerinden gezegene geldiğinde hepsi şaşırır fakat büyük şok bir sonraki sahnede ortaya çıkacaktır;gelen adam Peter’ın babası yani Ego’dur ve Peter’ı gezegenine davet etmektedir.

Tüm bunlar olurken biz seyircilerin ilk filmden bildiği Yondu’nun ise yıllar önce Peter’ı kaçırdığı için diğer Yağmacılar tarafından dışlandığını ve ekibe kabul edilmediğini öğreniriz.Ayrıca bu sırada Yondu’nun yanına Sovereignlerin lideri gelir;ona ekibimizi ve bataryaları alması için teklifte bulunur.

Ego ile beraber egonun yaşadığı gezegene(yani onun adı da EGO tabi) giden ekibimiz gemiyi onarması ve Nebula’ya göz kulak olması için Rocket ve Groot’u bırakırlar.

Yondu ve ekibi; ekibimizin kalan tarafını bulduğu sırada Nebula Yondu’yu etkisiz hale getirir ve Yondu’nun ekibinin liderinin değişmesine sebep olur.Rocket,Groot ve Yondu tutsak olarak tutulurken Nebula ise bir gemi alarak kardeşi Gamora’nın yanına doğru ilerler.Yondu,Grott ve Rocket da tutsaklıktan kurtulup Peter’ın yanına giderler.

Ego uzunca bir süre Peter’ı bahanelerle oyalar fakat en sonunda tam olarak ne olduğu Peter’a açıklar;Peter’ın yardımını ister çünkü Ego’nun amacı tüm evreni ele geçirmektir ve de bunu tek bir bedenle yapamamaktadır.Ekibin kalan yarısı da Ego’nun yıllardır farklı gezegenlerde bolca çocuğu olduğunu ve onları bu gezegene getirip öldürdüğünü farkeder;içinde Ego’nun enerjisini taşıyan tek çocuğu da Peter olduğu için de Ego’nun Peter’a ihtiyacı vardır.

Yondu’nun da bu yüzden yıllarca Peter’ı Ego’ya teslim etmediğini çünkü ölmesini istemediğini öğreniriz bu sahnenin de hemen ardından Yondu Peter’ın hayatını kendi hayatını kaybetme pahasına kurtarır;Yondu ölür ve filmimiz biter.

 

  ************After Credit Scene************

 

Filmimizde 5 sahne vardır fakat bizler için önemli olan 2 tanesi şunlardır:

– Yağmacıların ekiplerinin bir daha bir araya gelmesini görürüz.

– Sovereignlerin  kraliçesinin Adam Warlock’u yaratmasını görürüz.

 

Bir sonraki hafta Spiderman:Homecoming filmi incelemesinde görüşünceye dek kendinize iyi bakın…

 

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir