GG:Infinity War #14

Merhabalar

Eğer ilk kez bu yazıyı görüyorsanız şuradan veya hemen alttaki alıntıdan serimizin ilk yazısına gidebilir ve bu seri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

GG:INFINITY WAR #1

Bu filmimiz kişisel olarak benim çocukluk kahramanım olan Spider-man’in MCU’ya katıldığı film olduğu için farklı ve özeldir.

Spider-man:Homecoming

 

Filmimiz;Avengers filmindeki New York olayları sonrasında hasarları düzenleyen Adrian Toomes ve ekibini bizlere göstererek başlıyor.Tony Stark ve hükümet ise Hasar Kontrol ekibi kurarak bu uzaylı kalıntılarının yanlış ellere geçmesini önlemeye karar verdiğinde Toomes ve ekibini işsiz bırakmış olur.Toomes ise elinde kalan uzaylı maddelerini kötü amaçları için kullanmaya başlar.Bu olaydan 8 yıl sonraya gelindiğinde ise artık Toomes ve ekibi kullandıkları teknolojik madde sayesinde büyük bir  gelişme göstermiş;silahlar üretmiş ve satmaya başlamıştır.

Bir sonraki sahnede ise Peter  Parker’ın Civil War yolculuğu sırasında çektiği Vlog’u izleriz;Vlog bittikten hemen sonra ise Peter’ı her gün -kıyafetini giyip- Tony Stark’ın onun durumlarından sorumlu kıldığı Happy’den haber beklerken görürüz.Kendi çapında mahallesini kötülerden koruyan Peter çevresindeki herkese Tony Stark’ın yanında staj yaptığını söylüyordur ve bu saatlerde mahalleyi spider-man olarak kolluyordur.İçinde bulunduğu bilgi yarışması ekibinin Washington’da katılacağı yarışmaya da bu görevi dolayısıyla katılamayan Peter yine bahane olarak Tony Stark’ın yanında staj yaptığı yalanına sığınır.

Mahalleyi dolaşırken bir banka soygunu gören Peter soygunu durdurmaya çalışır fakat soyguncuların elindeki yüksek teknolojik alet yüzünden banka ve etrafında bir patlama yaşanır.Bu olaylardan sonra evine dönen Peter’a ikinci vurgun ise onu odasında bekleyen en yakın arkadaşı Ned’in kostümle kendisini görmesi ve artık sırrını öğrenmesi olur.

Ertesi gün okulda Peter’ın hoşlandığı kız olan Liz’in Spider-Man’den hoşlandığını  gören Ned ağzını tutamayarak Peter’ın Spider-Man’i tanıdığını söyler ve bu sayede Liz’in partisine Peter-Ned ikilisi davet edilmiş olur.

Ned ve Peter’ın planı partiye girdikten sonra Peter’ın kostümünü değiştirmesidir.Böylece Spider-man Peter’ı tanıdığını söyleyecektir ve Peter’ın havası artacaktır.Tam Peter üzerini değiştirecekken yakınlarda bir patlama görür ve partiye girmek yerine oraya doğru yol alır.

Yüksek teknoloji ürün satışını durduran Peter kamyonetle kaçanları takip ederken bizim Toomes olduğunu bildiğimiz maskelimiz yani Vulture ile ilk kez tanışmış olur.Bu tanışmada 300 metreden suya düşen Peter’ı Iron-Man kurtarır daha doğrusu Tony’in yönettiği bir zırh Spider-man’i kurtarır ve  ona bu tarz olaylardan uzak durmasını söyler.Fakat bir yüksek teknoloji parçası bulan Peter onu incelemeye karar verir.

Parçayı ve silahı almaya geri gelen Toomes’un çalışanları parçayı bulamazken Peter onlara bir adet takip cihazı takar ve nereye gittiklerini izlemeye başlar.Washington’un yakınlara gittiklerini görünce tekrar bilgi yarışması ekibine katılarak ekiple beraber yola çıkar.

Yolda Happy;Peter’ı arayarak nereye gittiğini sorunca Peter kostümdeki takip cihazını kapatmaya karar verir ve Ned ile beraber kapatmak için sisteme girerler.Sistemde Örümcek Yürüteç Programının açık olduğunu gören ikili bunu da kapatmaya karar verir ve Peter kötü adamların peşine  doğru yola çıkar.

Bu takipte tekrardan Vulture ile karşılaşan Peter;Vulture tarafından etkisiz hale getirilir,bayılır.Ayıldığında ise kendini Hasar Kontrol Merkezinde bulur ve ertesi sabaha kadar oradan çıkmaya çalışır.Bilgi yarışmasını bu sırada kaçıran Peter;tesisten çıktığında hemen Ned’i arar.Ellerindeki yüksek teknoloji parçasının patlayabileceğini söyler fakat bunu Ned anlayamayınca Peter;Washington Anıtına doğru yola çıkar.

Bu teknolojik parçacık arkadaşları Asansördeyken patlamaya sebep olur.Patlamada herkesin hayatını kurtaran ise yine bu derdi başlarına saran Spider-Man yani Peter’dan başkası değildir.

Parti gecesinde bastığı satıştaki kişilerden birinin kimliğini kostümündeki asistanı,Karen, sayesinde keşfeden Peter onu ziyaret eder ve ondan gemideki bir teslimatı öğrenir.

Gemide ekibi durdurmaya çalışan Peter;CIA ve suçlular arasında kalır.Oluşan bir aksilik sonucu gemi ortadan ikiye ayrılır.Tüm bunlar olurken oraya gelen Tony Stark olayı kurtarır fakat Peter’ı azarlar ve verdiği kostümü ondan geri alır.

Okul hayatına geri dönen Peter çekinerek Liz’e beraber baloya gitmeyi teklif eder.Liz bunu kabul edince; Liz’i akşam evinden almaya gidince ise olaylar daha da karışır çünkü Vulture olarak bildiği kişinin Liz’in babası olduğunu öğrenen Peter şok olur.Hareketlerinden Toomes da Peter’ın Spider-man olduğunu anlayınca;Peter’ı onun yoluna çıkmaması için uyarır.

Fakat suçluları durdurmaktan vazgeçmeyen Peter eski kostüümüyle yola çıkar zor da olsa Vulture’ı bulur ve onu etkisiz hale getirir.

Bu olaylardan sonra Peter’ı tebrik eden Tony Stark; gösterdiği yeni kostümüyle beraber bir Avengers üyesi olma teklif eder fakat Peter bunun bir test olduğunu düşünür ve bu teklifi reddeder.Filmimiz May hala’nın Peter’ı kostümü giyerken gördüğü sahnede biter.

**********After Credit Scene**********

2 After Credit Sahnemiz var:

-İlkinde Scorpion karakterini görürüz.

-İkincisinde ise filmin sonuna kadar bekleyen MCU hayranlarına bir jest.

 

 

Bir Sonraki hafta en iyi Thor filmi;Thor Ragnarok  ile karşınızda oluncaya dek kendinize iyi bakın…

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir