GG:Infinity War #15

Merhabalar

Eğer ilk kez bu yazıyı görüyorsanız şuradan veya hemen alttaki alıntıdan serimizin ilk yazısına gidebilir ve bu seri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

GG:INFINITY WAR #1

Bu filmimiz benim açımdan Thor’un en iyi filmi olduğu için güzel bir yeri var diyebiliriz.Ayrıca vize dönemim olduğu için 15.haftamızdaki bu gecikme için özürlerimi iletiyorum.

 

Thor:Ragnarok

 

Filmimizin başında Thor’u Surtur ile konuşurken görüyoruz.Thor sürekli rüyalarında gördüğü Ragnarok yani Asgard’ın düşüşünün yaklaştığını Surtur’dan öğrenirken ayrıca bunun olması için Asgard’ın altındaki Sonsuz Alev ile Surtur’un bir araya gelmesi gerektiğini öğreniyoruz.Bilgileri alan Thor Asgard’a döndüğünde ise Loki’yi Odin kılığında krallık yaparken görürüz;Thor bunu ortaya çıkarır ve Loki ile birlikte Dünya’ya Odin’i aramaya giderler.

Dünyaya gelen kardeşleri bekleyen ilk şok Doctor Strange’dir.Loki’yi tehdit  olarak gören Strange;Thor’a Odinin Norveç’te olduğunu söyler ve kardeşleri Odin’in yanına yollar.

Odin yaşamının artık sona geldiğini söyler ve evlatlarını gördüğünde onlara yıllardır sakladığı ablaları olan Hela’dan bahseder.Ölüm Tanrıçası olan Hela;Odin hayatta olduğu sürece kilit altındadır.Odinin hayatı sona erdiğinde ise Hela kardeşlerimizin yanında belirir.Thor’un çekicini – Mjolnir- parçalayacak kadar güçlü olan Hela;kardeşleri Asgard’a götürecek olan Portal’da iki kardeşi de dışarı atarak tek başına Asgard’a gider ve kanlı yollarla Tahta geçer.

Kaybolan Thor’u bulan yağmacı da diyebileceğimiz Valkyrie ;Thor’u Sakaar’a götürür.Thor ise Sakaar’da Grandmaster’a özgürlüğü için arenada savaşacağını söyler fakat tüm bunlar olurken bilmediği şey ise arena’da savaşacağı savaşçı Hulk’dan başkası değildir.Sakaar’a Thor’dan önce giden  Loki de Thor’a yardımcı olmaz.Arena’da efsane bir mücadelenin ardından GrandMaster’ın etkisi ile Hulk kazanırken ertesi sabah Thor da Hulk’ın odasında uyanır.

 

Hulk’ın yıllardır Bruce Banner’a dönüşmediğini öğrenen Thor ; bir şekilde Valkyrie’nin de yardımıyla buradan kaçıp Asgard’ı kurtarmak ister.Loki her zamanki gibi kısmi bir süre ekibimize yardımcı olurken tekrar Thor’u satmaya kalktığında Thor bundan kurtulur ve Hulk,Thor,Valkyrie üçlüsü Asgard’a doğru yola çıkar.

Asgard’da terör estiren Hela’ya karşı çıkmak üzere gelen ekibimizden Hulk ve Valkyrie Hela’nın yıllardır ölü olan ruhlarını yeni canlandırdığı eski askerleri ve canavarı ile savaşırken Thor ise Hela ile çatışma içerisindedir.Bu çatışmada Tek gözünü kaybeden Thor tam bu mücadeleyi kaybedecekken gerçek gücünü anlar ve gücüne kavuşur.Hela’yı ise Sonsuz Ateş ile buluşan Surtur’un önüne atan ekibimiz;Loki’nin önderliğinde gelen gemiye Asgard’daki insanları alarak Hela ile Surtur’u karşılıklı bırakır.Böylelikle; Ragnarok yani Asgard’ın düşüşü olmuştur fakat içindeki halk kurtarılmıştır.Dünyaya doğru yola çıkan gemi’nin ise karşısına çok büyük bir gemi çıkar ve filmimiz burada biter.

Bir sonraki hafta filmimiz olan Black Panther’ın DVD’leri daha resmi olarak çıkmadığı için yazıp yazmama konusunda kararsız kaldığımı belirtip sizi bu belirsizlikle Infinity War haftasına doğru uğurluyorum.

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir