GG:Infınıty War #16 -SON-

Merhabalar

Eğer ilk kez bu yazıyı görüyorsanız şuradan veya hemen alttaki alıntıdan serimizin ilk yazısına gidebilir ve bu seri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

GG:INFINITY WAR #1

Uzun zamandır devam ettiğimiz serimizin son bölümü ile sizlerle birlikteyiz.Söz verdiğimiz üzere her hafta birer film inceleyerek çıktığımız bu yolu bugün bitireceğiz.Bu haftaki Black Panther yazımızdan 1-2 gün sonra ise Spoilersız Infinity War incelemesi sizlerle olacak.Sözü daha da uzatmadan yazımıza geçelim.

Black Panther

 

Filmimiz Vibranyum’un dünyaya meteor olarak düşüşünü ve kabileler arası mücadeleleri bitiren insanüstü güçler veren kalp şekilli çiçeği yani Wakanda’nın tarihini oğluna anlatan tahminimizce T’Chaka ile başlıyor.(fakat sesin T’Challa’nın olması ayrı bir ayrıntı tabi)

1992’de geçen ikinci sahnede ise kardeşinini ziyaret eden T’Chaka bizim sinematik evrenden daha önceden bildiğimiz Ulysses Kause adlı hırsızdan bahsediyor ve kardeşini suçlarını itiraf etmesi için Wakanda’ya geri götüreceğini söylüyor.

Günümüze geldiğimizde ise babasının ölümünün ardından sevdiği kız Nakia’yı da yanına alıp Wakanda kralı olmak üzere yola çıkan T’Challa’yı görüyoruz.Krallığa çıkış töreninde yıllar önce dağa yerleşime geçen kendilerini ülkeden soyutlayan Jabari kabilesi T’Challa’ya meydan okusa da T’Challa mücadeleyi kazanıp krallığa oturuyor.

Vibranyum bir parçayı çalan Uysses Kause’in peşinde göreve çıkan T’Challa ise görevde daha önceden tanıştığı CIA ajanı Everett Ross ile karşılaşıyor.Ulysses’den Vibranyum’u almak isteyen CIA ve Wakandalılar Ulysses ile mücadeleye girse de bir şekilde mücadeleyi kazanıyorlar.Everett Ross’un sorgulamasının ardından Ulysses ‘i götürme planı olan T’Challa daha sonra adını öğreneceğimiz Erik Killmonger’un Ulysses’i kaçırması;Everett Ross’u yaralaması ile şok olur ve Everett ile birlikte Wakanda’ya döner.

Erik; Ulysses’i öldürür ve Wakanda’ya doğru yola çıkar.Tüm bunlar olurken T’Challa ise babasının zamanında amcasını o filmimizin ilk başındaki gün öldürdüğünü öğrenir.

Killmonger;T’Challa’ya meydan okur ,T’Challa’yı yüksek bir nehirden aşağı atar;artık T’Challa ölmüştür ve kral Killmonger’dan başkası değildir.Killmonger kalp şekilli çiçeklerin hepsinin yakılmasını emrederken kaçak olarak orada olan Nakia bir tane çiçeği kaçırmayı başarır.

T’Chala’nın kız kardeşi,annesi,Everett ve sevgilisi kaçak olarak aldıkları çiçek ile Jabari kabilesine doğru giderler ve Jabarilerin lideri M’Baku’ya çiçeği kullanarak Killmonger’ı tahtan indirmesini teklif ederler çünkü Killmonger bir seri katildir ve aldığı ilk karar tüm dünyaya savaş ilan etmektir.

Sonrasında Jabariler T’Challa’yı bulduklarını ekibe söylerler;T’Challa buzda donuk şekilde durmaktadır.Getirdikleri Kalp şeklindeki çiçek ile T’Challa’yı hayata döndüren ekibimiz artık Killmonger’ı tahtan indiirmeye hazırdır.

Jabari kabilesiniin de yardımlarıyla T’Challa Killmonger’ı yenerek tekrar tahta geçer ve dünyaya açılmaya tüm ihtiyaç durumundaki ülkelere yardım  etmeye karar verir.

**********After Credit Scene**********

2 adet sahnemiz var fakat daha henüz bunların resmi versiyonları yayınlanmadığı için şu an için yazımızda bu sahneler olmayacaktır.

-İlkinde BM’de T’Challa tüm dünyaya kendi durumlarını ve yardımlarını açıklıyor.

-2.sahnede ise Bucky’i yeni adıyla White Wolf’u görüyoruz.

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

CITIZEN KANE |GEÇ GELEN MİNİ İNCELEME |

CITIZEN KANE |GEÇ GELEN MİNİ İNCELEME |

Uzun zamandır bloga yazmama sebebimin okulum ve yazmak üzere çalıştığım başka bir eser olduğunu açıklamak…

DC FANDOME 2020

DC FANDOME 2020

Kısmen uzun kısmen kısmen kısa bir sürenin ardından tekrar karşınızdayım ve de bu sefer beklenenin…

Başlık Ekle

Başlık Ekle

Merhabalar eski dostlarım,hala takip eden kıymetli takipçilerim ve belki ilk kez okuyan sen, Açıkçası aylar…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir