GG:Infınıty War #16 -SON-

Merhabalar

Eğer ilk kez bu yazıyı görüyorsanız şuradan veya hemen alttaki alıntıdan serimizin ilk yazısına gidebilir ve bu seri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

GG:INFINITY WAR #1

Uzun zamandır devam ettiğimiz serimizin son bölümü ile sizlerle birlikteyiz.Söz verdiğimiz üzere her hafta birer film inceleyerek çıktığımız bu yolu bugün bitireceğiz.Bu haftaki Black Panther yazımızdan 1-2 gün sonra ise Spoilersız Infinity War incelemesi sizlerle olacak.Sözü daha da uzatmadan yazımıza geçelim.

Black Panther

 

Filmimiz Vibranyum’un dünyaya meteor olarak düşüşünü ve kabileler arası mücadeleleri bitiren insanüstü güçler veren kalp şekilli çiçeği yani Wakanda’nın tarihini oğluna anlatan tahminimizce T’Chaka ile başlıyor.(fakat sesin T’Challa’nın olması ayrı bir ayrıntı tabi)

1992’de geçen ikinci sahnede ise kardeşinini ziyaret eden T’Chaka bizim sinematik evrenden daha önceden bildiğimiz Ulysses Kause adlı hırsızdan bahsediyor ve kardeşini suçlarını itiraf etmesi için Wakanda’ya geri götüreceğini söylüyor.

Günümüze geldiğimizde ise babasının ölümünün ardından sevdiği kız Nakia’yı da yanına alıp Wakanda kralı olmak üzere yola çıkan T’Challa’yı görüyoruz.Krallığa çıkış töreninde yıllar önce dağa yerleşime geçen kendilerini ülkeden soyutlayan Jabari kabilesi T’Challa’ya meydan okusa da T’Challa mücadeleyi kazanıp krallığa oturuyor.

Vibranyum bir parçayı çalan Uysses Kause’in peşinde göreve çıkan T’Challa ise görevde daha önceden tanıştığı CIA ajanı Everett Ross ile karşılaşıyor.Ulysses’den Vibranyum’u almak isteyen CIA ve Wakandalılar Ulysses ile mücadeleye girse de bir şekilde mücadeleyi kazanıyorlar.Everett Ross’un sorgulamasının ardından Ulysses ‘i götürme planı olan T’Challa daha sonra adını öğreneceğimiz Erik Killmonger’un Ulysses’i kaçırması;Everett Ross’u yaralaması ile şok olur ve Everett ile birlikte Wakanda’ya döner.

Erik; Ulysses’i öldürür ve Wakanda’ya doğru yola çıkar.Tüm bunlar olurken T’Challa ise babasının zamanında amcasını o filmimizin ilk başındaki gün öldürdüğünü öğrenir.

Killmonger;T’Challa’ya meydan okur ,T’Challa’yı yüksek bir nehirden aşağı atar;artık T’Challa ölmüştür ve kral Killmonger’dan başkası değildir.Killmonger kalp şekilli çiçeklerin hepsinin yakılmasını emrederken kaçak olarak orada olan Nakia bir tane çiçeği kaçırmayı başarır.

T’Chala’nın kız kardeşi,annesi,Everett ve sevgilisi kaçak olarak aldıkları çiçek ile Jabari kabilesine doğru giderler ve Jabarilerin lideri M’Baku’ya çiçeği kullanarak Killmonger’ı tahtan indirmesini teklif ederler çünkü Killmonger bir seri katildir ve aldığı ilk karar tüm dünyaya savaş ilan etmektir.

Sonrasında Jabariler T’Challa’yı bulduklarını ekibe söylerler;T’Challa buzda donuk şekilde durmaktadır.Getirdikleri Kalp şeklindeki çiçek ile T’Challa’yı hayata döndüren ekibimiz artık Killmonger’ı tahtan indiirmeye hazırdır.

Jabari kabilesiniin de yardımlarıyla T’Challa Killmonger’ı yenerek tekrar tahta geçer ve dünyaya açılmaya tüm ihtiyaç durumundaki ülkelere yardım  etmeye karar verir.

**********After Credit Scene**********

2 adet sahnemiz var fakat daha henüz bunların resmi versiyonları yayınlanmadığı için şu an için yazımızda bu sahneler olmayacaktır.

-İlkinde BM’de T’Challa tüm dünyaya kendi durumlarını ve yardımlarını açıklıyor.

-2.sahnede ise Bucky’i yeni adıyla White Wolf’u görüyoruz.

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir