GG:Infinity War #4

Merhabalar

Eğer ilk kez bu yazıyı görüyorsanız şuradan veya hemen alttaki alıntıdan serimizin ilk yazısına gidebilir ve bu seri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

GG:INFINITY WAR #1

 

Bu hafta sizlerle MCU 1.fazın son filmi olan Avengers’ı da inceleyerek 1.sezonumuzu bitireceğiz o yüzden serimizin 4.bölümüne filmlerimizin 6.sına çok da lafı uzatmadan başlayalım:

Avengers

Thor 2 -After Credit- ‘te gördüğümüz gibi Tesseract artık SHIELD’ın elindedir ve Dr.Selvig tarafından incelenmektedir.(Bu olayları takip etmesi için görevlendirilen Ajan Barton yani Hawkeye da Selvig ve Tesseract’ın başındadır.) Fakat dalgalanma tespit edilince SHIELD üssü hemen boşaltılmaya başlanır ve Nick Fury olayı görmek için bizzat üsse gelir.

Dalgalanmalar boşuna değildir ve de bir anda Tesseract’ı almak için Loki üsse gelir.Hawkeye ve Dr.Selvig’i kısmen hipnotize diyebileceğimiz yeteneği ile etkisi altına alan Loki Tesseract ile birlikte  kaçar.

Phase 2 denilen ve ileride öğreneceğimiz Tesseract’tan silah yapıldığı aşamaya geçmek yerine Avengers adı verilen ekibi toplamaya çalışan Nick Fury ilk olarak Agent Coulson’a görevler verir.Iron Man ,Iron Man 2 ve Thor’da gördüğümüz Ajan Coulson da yine Iron Man 2’de tanıştığımız ,Hawkeye ‘ın sıkı dostu olan, Ajan Romanoff (Blackwidow)’u arar ve Hulk’ı getirmesi için görevlendirir.Coulson da Tony Stark’ı ikna eder ardından küçüklüğünden beri hayranı olduğu kartlarını biriktirdiği -Steve Rogers- Captain America ‘yı Helicarrier denilen uçak gemisine getirir.

Tüm bunlar olurken biz de  Loki’nin elindeki asayı birinin verdiği ve Loki’den karşılığında Tesseract’ı istediğini öğreniriz.Üstelik Chitauri ordusu da Loki’nin Dünya’yı fethetmesine yardımcı olacaktır yani sonuçta Loki Dünya’yı ;ona asayı veren de Tesseract’ı ele geçirecekti.

O’nun adını vermeyeyim daha ama T – – – – – diyelim

Hulk’ın daha doğrusu Bruce Banner’ın bilimsel yönünden faydalanmak isteyen Nick Fury ; Bruce’u da çoktan Helicarrier’e getirtmiştir ve böylece ilk tanışmalardan biri Steve Rogers ve Bruce Banner arasında olur.Loki’nin Stuttgart’ta olduğunu öğrenen Nick Fury ise Captain’i oraya gönderir.

Loki ise Hawkeye ile birlikte çoktan oraya gitmiş ve ihtiyaçları olan materyal’i almışlardır.Sonrasında halka hükmetmeye çalışan Loki’yi durduran ve bir süre oyalayabilen ise Captain America olmuştur.Fakat bu süreç de fazla devam edemeyecek gibi iken ortama havalı bir şekilde gelen Iron Man Loki’nin çok kolayca teslim olmasını sebep olur.

Bu ikili Lokiyle beraber tam üsse döneceklerdir ki kardeşini almak için olaya Thor karışır.Loki’den Tesseract’ı ister ve Asgard’a geri dönmesini söyler;Loki ise kendisinde olmadığını söyler ki bu olaylar olurken Iron Man ve Captain America sırasıyla Thor’la müdahele eder karşılıklı kozlar paylaşılır ama  Loki sessiz sakin hiç bir şey yapmadan bekler ve sonunda hep beraber Helicarrier’e dönerler.

Ekip Loki’nin asasını incelemeye başlarken aynı zamanda Captain ve Iron Man arasında da ilk sıkıntılar çıkmaya başlar.Tony’nin alaycı tavrından hoşlanmayan Captain ile Tony tartışırlar.Bruce ve Tony Phase 2’nin ne olduğunu öğrendiği sıralarda Romanoff ise Loki’nin ağzını arıyordur ve de başarılı olur.Loki’nin Hulk’ı ortaya çıkarmak ekibi dağıtmak istediğini öğrenir.

Bruce,Tony ve Steve’in Phase 2’den haberdar olmasıyla zan altında kalan Nick onlara olanları açıklamaya çalışır ve ekibin tamamı birbirleriyle tartışma içerisine girer.Bu sırada ise Ajan Barton yani Hawkeye ve hekibi Helicarrier’e saldırı yapar;patlama olur.Patlamaların en büyüğü ise sinir olarak Bruce’da olur ve Hulk ortaya çıkar.

Thor;Hulk’ı durdurmaya çalışırken Tony ve Steve hasar alan Helicarrier motoru ile ilgilenmektedirler.Hulk en son siniri ile havadaki uçaklara saldırır ve Helicarrier’den aşağıya doğru düşer.Kardeşinin yanına giden Thor’u  kapsüle tıkan Loki oradan uzaklaşırken karşısına çıkan Ajan Coulson’u öldürür (?) ve Thor’u da Helicarrier’den aşağıya atar.

Kalan ekip Coulson’u ölüm haberi sonrası çok kenetlenir ve Loki’nin Stark Kulesinde Tesseract’ı kullanarak bir gedik açıp ordusunu getireceğini anlar ve yola çıkar.

Iron man ve Thor’un müdahelerine rağmen gedik açılır ve Chitauri ordusu New York’a gelirler.Avengers ekibi tüm gücüyle orduya karşı savaşır;Hulk’ın da efsane şekilde  gelmesiyle o tadından yenmeyen aksiyon sahneleri bizlerin karşısına çıkar.

Fakat hala olay çözülememektedir Chitauri ordusu gelmeye devam etmektedir ve de üst konsey bu yüzden Nick Fury’i umursamaz; şehire doğru nükleer bomba yollar.Bu süre zarfında Dr.Selvig’den bu gediği kapatmanın yolunu öğrenen Black Widow tam kapatacakken Nükleer bombayı gedik’ten öbür tarafa atma fikri gelir.

Iron Man Bombayı alır;gedikten geçer ve öbür tarafta bombayı bırakır.O süre zarfında patlamanın etkisi gelmesin diye gediği kapatmak zorunda kalırlar fakat son anda Iron Man tekrar dünyaya döner;baygındır ama kendine gelir.

Thor;Tesseract ve Loki ile birlikte Asgard’a döner,Ekip dağılır.Havalı konuşma yapılır ve film biter….

 

******After Credit Scene******

(Aslında end credit sahnesi demek daha doğru olur çünkü After credit sahnesi Tony’nin ölümden döndükten hemen sonra bahsettiği restaurant’ta yemek yemelerinden oluşuyor ki bu sahneyi alttaki açıklamanın altında görebilirsiniz.)

End Credit’te yani şu an üstteki videoda ise  Loki’ye bu asayı verenin Thanos olduğunu öğreniyoruz ve yükselip filmi bitirmiş oluyoruz…

 

 

Sonundaki After&End Credit sahne muhabbeti karışık olsa da bir şekilde GG:Infinity War serimizin birinci sezonunun finaline geldik;1.faz bitti haftaya itibari ile ikinci faz’a başlıyoruz.Haftaya Iron Man 3‘ü izlemeden gelmeyin diyorum ve iyi gün dileklerimi sizlere iletiyorum…

 

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir