GG:INFİNİTY WAR #6

Merhabalar

Eğer ilk kez bu yazıyı görüyorsanız şuradan veya hemen alttaki alıntıdan serimizin ilk yazısına gidebilir ve bu seri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

GG:INFINITY WAR #1

 

Bu hafta sizlerle MCU’nun benim açımdan en başarısız filmini inceleyeceğiz;baştan beklentileri çok fazla oranda düşürdüm belki ama arada da olsa bu yazı serisinde de kendi görüşlerimi paylaşmak istedim.Çok da uzatmadan sizleri yazıya doğru alalım:

 

Thor:The Dark World

 

 

Her Thor filmi gibi bu da bize Odin’in ağzından bazı bilgiler vererek başlamıştı:

Evrenler oluşmadan önce Kara Elflerin lideri Malekith karanlıktan Aether adı verilen bir silah yaparak 9 diyar’a hakim olmak istemektedir.Fakat Asgard’lılar Kara Elfleri savaşta yener;Aether yerin dibine gömülür.Malekith ise ortadan kaybolur.

New York’taki savaştan (Avengers) sonra Thor; 9 Diyarda da barışı sağlamıştır.Jane ise Thor’un geri gelmesini beklemiş en sonunda ümitleri de yok olmuştur ama bunun sebebi  Bifrost yok edilmiş olması ve Thor’un 9 Diyarda barış için uğraşıyor olmasıdır.

Jane’in bilimsel aleti farklı bir şey,frekanslar vb.. algılar ve bu belirtiler Jane’in garip olayların olduğu bölgeye doğru gitmesine sebep olur.Gittiğinde ise Jane izleri takip ederken Aether’i görür baygınlık geçirir dünya dışında bir anda bambaşka bir yere gider ve geri gelir fakat o  ne gördüğünün farkında değildir.Bu sırada Heimdall da Jane’i göremeyince Thor dünya’ya gelir.Araştırmak için de olsa o bölgeye kaçak girdikleri için Jane’i gözaltına almaya çalışan polis;Jane’e dokunmaya çalıştığı sırada bir enerji patlaması yayılır.Thor farklı bir şeyler olduğunu anlayıp Jane’i Asgard’a getirir.

Odin Jane’in içindekinin Aether olduğunu anlar fakat Aether sayesinde uyanan Malekith ve ordusu çoktan Aether’i yani Jane’in içindekini almak için Asgard’a gelmiştir.Thor’un Jane’i emanet ettiği annesi;Jane’i korumayı başarır fakat kendi hayatından olur.Buna çok sinirlenen Odin;Jane’İ tutsak olarak alır,onu yem kullanıp Malekith’le tekrar savaşmak için beklemek ister.

Bunu kabul etmeyen Thor ve arkadaşları (ki ilk filmde de gördüğümüz ekip) Thor’un plaının uygulumaya karar verir.Bifrost kapalı olduğu için Asgard’dan tek çıkış Loki’nin bildiği ayrı çıkıştır.Loki ile işbirliği yapmak zorunda kalan Thor;Jane ve Loki ile birlikte Kara Elflerin yanına doğru gider.

 

Loki ile anlaşarak Aether’i Jane’in içinden çıktığında yok etmeye çalışan Thor;başarısız olur.Aether Malekith’e geçer.Malekith’in askerleri ile çıkan mücadelede Malekith kaçmayı becerirken;Loki kendini Thor için feda eder ve ölür…

Spoiler var açma bence...

Ö L M E D İ diye bağırmak isterdim ama spoiler olsun…

[collapse]

Jane ve Thor şanseseri Dünyaya döner ve Dr.Selvig ile beraber Malekith’in dünya saldırısını nerede yapacağını çözer.Son mücadele Thor ve Malekith arasında olur.Thor Malekith’i yener ve film az önce spoiler ile yazdığım gerçeği bize açıklayarak biter… (artık açabilirsiniz)

 

*********After Credit Scene*********

Bu filmde 2 adet After Credit sahnesi var diyebiliriz.İlki Jane ve Thor’un öpüşmesini içerirken diğeri ise bize bir diğer sonsuzluk taşını ve Collector’u ilk gösteren sahne  oluyor.

 


Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir