GG:Infinity War #8

Merhabalar

Eğer ilk kez bu yazıyı görüyorsanız şuradan veya hemen alttaki alıntıdan serimizin ilk yazısına gidebilir ve bu seri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

GG:INFINITY WAR #1

 

Bu hafta sizlerle MCU’nun farklı yapımlarımdan biri olan ve komedi dalında MCU’ya ayrı bir tat katan;yeni bir seri başlatan Guardians Of The Galaxy filmini inceleyeceğiz.Lafı çok da uzatmadan sizleri yazıya doğru alalım:

Guardians Of The Galaxy

 

Filmimiz;1988 yılında annesini hastanede walkmann dinleyerek bekleyen Peter Quill’i bizlere göstererek başlıyor.Annesi Peter’ı yanına çağırıp ona bir hediye ve zarf verir,babasının bir melek olduğunu bir gün geleceğini söyler ve de verdiği hediyeleri ancak o öldüğünde açmasını ister.Daha sonra annesi Peter’ın elini tutmasını ister,Peter tutamaz.Annesi bir anda şok geçirir ve kalbi durur.Peter ise hastane’den kaçar ve bir yere çöker; o anda bir uzay gemisi Peter’ı alır.

26 yıl sonrasına geçilen sahnede Peter’ı Morag adlı gezegende görürüz;bir orb’u almaya gitmiştir.Fakat Peter; geçen 26 yılda kendisine “Star Lord” diyen bir kanun kaçağı-galaktik hırsız- olmuştur.Tam Orb’u aldığı anda Ronan’ın askerleri onu bulur.Bir şekilde onlardan kurtulan Peter’ı zamanında onu dünyadan alan paralı asker Yondu arar;aralarındaki anlaşmazlıkları söyler.Yerini soran Yondu’ya cevap olarak aramayı kapatan Peter’ın kellesine de tüm bunlara cevap olarak Yondu ödül koyar.

Xandar’ı yok etmek isteyen Ronan;askerlerinden Orb’un Star-Lord tarafından alındığını öğrendiğinde çok sinirlenir çünkü kendisinin Orb’u Thanos’a teslim etmesi gerekmektedir;ancak o zaman Thanos onun için Xandar’ı yok edecektir.Ronan da bu duruma karşı Thanos’un yanına yerleştirdiği 2 üvey  kızından biri olan Nebula’yı Orb’u almak üzere yollamaya karar verir ki;Thanos’un diğer kızı Gamora itiraz ederek bu görevi Nebula’dan alır.

Xandar’da takılan bir deney ürünü olan Rocket Raccoon ve partneri Groot; Peter’ın başındaki ödülü görüp onu ele geçirmek ister.Peter Orb’u Xandar’daki simsar’a satacaktır ki simsar Ronan’ın adını duyunca almaktan vazgeçer.Simsar’dan çıkan Peter’ın elinden Orb’u alan Gamora’yı Groot ve Rocket Raccoon durdurur;sonra bu 4 lü arasında enteresan bir mücadele başlar;Gamora Orb’u;Raccoon ve Groot Peter’ı;Peter ise canını kurtarmak istemektedir.Fakat durumun sonunda Nova teşkilatı tarafından toplumun önünde yaptığı hareketlerden 4’ü de  dolayı tutuklanırlarlar  Kyln’deki hapishaneye gönderilirler.

Hapishane’de Ronan’ın hareketlerinden dolayı Gamora’yı öldürmek isteyenlerin sayısı oldukça fazladır.Drax-The Destroyer- da aralarında belki en çok bunu isteyenidir.Eşi ve çocuğu Ronan tarafından öldürülen Drax;100lerce Ronan askeri öldürmüştür.Mahkumlar tarafından öldürülmek üzere kaçırılan Gomara’yı da kendisi öldürmek üzere mahkumlardan zorla teslim alır.Peter Drax’ı Ronan Gamora için geldiğinde öldürebileceğini söyleyerek kandırarak Gamora’yı kurtarır.

Thanos ve Ronan’a ihanet ederek Orb’u satacağını söyleyen Gamora ise Groot,Rocket ve Peter ile işbirliği yaparak hapishaneden kaçmaya karar verirler.Böylece Orb’dan gelen parayı da 4’e bölerek herkes mutlu olacaktır.

Thanos tarafından azarlanan Ronan ;  Nebula’yı yanına alıp hapishaneye doğru geldiğinde Peter ve ekibi çoktan hapishaneden kaçıp Gomara’nın anlaştığı alıcıya doğru harekete geçmişlerdir.

Ekip;Daha önce Thor:The Dark World’ün After Credit’inde gördüğümüz The Collector’la buluşmaya giderken Rocket ve Drax alkolü fazla kaçırıp tartışırlar.Drax ekipten ayrı kaldığında gaza gelerek Ronan’a mesaj yollayarak meydan okur ve yanına çağırır.Tüm bunlar sırasında Collector onlara Orb’un içindeki Sonsuzluk Taşını gösterir,sadece üstün özelliğe sahip insanların bu taşa dokunabileceğini anlatır ve de ekibin gösterdiği Orb’u satın almak üzereyken yardımcısı Orb’un içindeki taşı elleyince patlama olur;Taşı satamayan ekip dışarı çıktığında ise Ronan ve ordusu ile karşılaşır.

Drax;Ronan ile istediği mücadeleyi vermiş fakat çok güçsüz kaldığı için hemen yenilmiştir;Ekibin kalanı kaçmak üzereyken Nebula;Gamora’nın içindeki bulduğu uzay gemisini patlatır ve Orb’u alır.Gamora uzayda nefessiz ölmek üzereyken Peter kendi canını kaybetme pahasına onu kurtarır ve Yondu’ya yerini söyleyerek kendisinin de kurtulmasını sağlar.

Yondu;ona ihanet eden Peter’ın cezasını ölüm ile verecektir ki Peter taşı ona getireceğini söyleyerek vazgeçirir.Bu arada Rocket,Grott ve Drax ise takım olduklarını fark ettikleri arkadaşlarını kurtarmak için  Yondu’nun gemisine ateş açar fakat olay anlaşılır ve ekip bir araya gelir.

Ekip beraber plan yaparak Xandar’a doğru giden Ronan’ı engellemeye çalışırlar;çünkü tam o sırada Ronan da Thanos’a ihanet edip taşı kendisi kullamıştır.Ekip;Nova Corps’un ve Yondu’nun ekibinin (Ravagerlar ) de yardımlarıyla Ronan’ın ordusuyla savaşılır.

Groot kendini feda etmek zorunda kalır fakat onun sayesinde ekibimiz Ronan ile Xandar’da son kez yüzleşir;Taşı yere vurduğu anda tüm gezegen yok olacakken ekibimiz dikkatini garip bir şekilde dağıtırken aynı anda Rocket’ın yaptığı silahla taşı vurur ve taşı Star-Lord tutar.Normalde ölümlü birinin tutamadığı taşı ekibimiz bir araya gelerek tutar;Ronan’ı yok eder.Yondu’ya da sahte Orb vererek taşı Nova Corps’a teslim ettiğinde hem artık Guardians Of The Galaxy ekibi olmuşlardır hem de Peter babasının dünyalı değil bambaşka bir tür olduğunu o yüzden taşı tutabildiğini öğrenmiştir.

(Filmin yönetmeni James Gunn filmden yıllar sonra yaptığı açıklama ile Groot’un gerçekten öldüğünü ve Groot’un oğlunun fidan olarak yaşam döngüsüne başladığını belirtmiş…)

*******After Credit Scene*******

Belki de MCU’nun en farklı after Credit sahnesinde Donald The Duck’ı görüyoruz;daha fazla açıklama yapamayacağım sanırım diyerek son cümleye geçiyorum.

Bir sonraki hafta Marvel Sinematik Evreni’nin en yüksek beklentilerinden birine sahip olduğu halde hayal kırıklığı yaratan Avengers:Age Of Ultron‘da görüşmek üzere kendinize iyi bakın…

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir