Hansel Ve Gretel:Cadı Avcıları

  Merhaba arkadaşlar,
Bu hafta aslında hem bir ilk hem de uzun zamandır beklenen bir şeyi yapmanın mutluluğu ama aynı zamanda olumsuz sonuç alma riskinin getirdiği umutsuzluk var yani çok karışık duygular içerisindeyim demeden isterseniz hemen bunlar neden böyle açıklayayım:
   İlk olarak beni bilen bilir demeyeceğim bir kaç kere blogta da bahsettim yani video çekip konu hakkında  yorumlamak isteyen biriyim ben .Uzun zamandır sağlayamazken sonuçta bunu gerçekleştirdim yani ilginçtir ama bu şu an okuduğunuz yazının  azıcık altında O videoyu göreceksiniz .Ama sakın aşağı inmeyin hemen 😀 o kadar yazdım okuyun azıcık 😀
   Umutsuzluk ise video tutmazsa böyle izlenmezse veya kötü  tepki alırsam diye var.
  Ama neyse takmaya gerek  sonuçta isteyen okur istemeyen okumaz zorla değil herhalde hem nedense bir an mutlu olasım geldi neyse yazıma geçeyim uzatıp saçmalamadan önce.
 
 

Hansel Ve Gretel:Cadı Avcıları

 

 

hansel-and-gretel-620x340

Yine öncelikle sinemalar.com’da yer alan filmin konusu ile başlamak istedim

“Zencefilli evle alakalı travmatik bir kazadan 15 yıl sonra Hansel (Jeremy Renner) ve Gretel (Gemma Arterton) adlı ikizler, kendilerini cadıları yok etmeye adamış intikamcı avcılar haline gelmişlerdir. Yıllar geçtikçe ikizler avcılıkta ustalaşmış, izleme kabiliyetinde ve avını yakalama işinde ünlenmişlerdir. Sıkıntıları iyileşse de, işleri oldukça kolaydır, tehlikeli sözler ve lanetler onlara işlemez. Şimdi, Augsbur Başkanı, kasabadan gidebilmelerine ve büyücü kadınların başını (Famke Janssen) bulabilmelerine yardımcı olur. Büyücü kadınların başı ise iki gün sonra gerçekleşecek ‘ Kanlı Ay’ esnasında yapılacak cadılar toplantısında bir çok yerel çocuğu kurban etmeyi planlamaktadır. İşleri daha kötü yapmak için ikili aynı zamanda Augsburg’daki gücü ele geçirmiş ve kendi çapında bir cadı avlayıcısı olan acımasız Şerif Berringer (Peter Stormare) ile de ilgilenmek zorundadır.”

Bu özetten sonra okumak zor gelenler için veya aslında asıl amacımız için :

 


Videoyu izlemeyen arkadaşlar için şöyle toparlamak isterim:

-3Dsi ciddi anlamda çok iyi uzun zamandır gördüğüm en iyi 3D film lakin konu ilerliyişi hakkında problemleri varKonu ilerliyişi hakkında problemler ne diye soran olursa ileriki sahneyi tahmin edebiliyorsunuz hatta sonuna kadar belki de konu hem sıradan hem de geçişler beklendik.

-Oyunculuklar gayet iyi hatta Jeremy Renner(Hansel) ve Gemma Arterton (Gretel) çok iyi taşımışlar rolü.

-Toplamak gerekirse:

(  -Yönleri):Konu yok,geçiş yok,alışıldık sahneler.

(+ Yönleri):3Dsi çok iyi,aksiyon sahneleri bol,vakit geçirmeye birebir.

Yazdığım şeylere de bakarak anlarsınız ki zamanın varsa izleyin derim ben ama 3D hastasıysanız kesin izleyin derim o ayrı aynı şekilde ben seçici bir izleyeyiciyim diyorsanız da evinizde boş vaktinizde izleyin derim ben.

Neyse bu haftaki yazımın da sonuna geldik.Bir sonraki yazımda görüşene kadar kendinize iyi bakın 🙂

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir