Kore Dizileri

 Merhaba Arkadaşlar,

Bu hafta yine bir yazımızla daha karşınızdayız fakat o yazım”ız” dan da anlayabileceğiniz gibi yazar konusu artıyor.Farklı farklı yazarlar ve farklı farklı konular yazmaya devam ediyoruz.Bu hafta hatta daha doğrusu  bugün de sizlerle başka bir yazarımızın yazısını paylaşacağız.Şu anlık adını vermek istemedi bu yazarımız ama eminim bir süre sonra ikna edeceğim ve adını da yazacağım.Tabi bu konuda yardımınızı istiyorum çünkü yazı beğenilmedikçe  adını söylemek istemez.Buradan sesleniyorum:

-Sevgili yeni yazarım yeteneklerini bu müthiş sayıda fazla(!) takipçisi olan blogunla paylaş 🙂 (Paylaş zaten öğrense bile zaten fazla kişi takip etmediği için öğrenen az olacak her türlü 😀 )

  Neyse kendi yazım gibi uçtum gittim abarttım fazla uzatmayayım sizi yeni yazarımız ve benim de hiç bilgim olmamasına karşın çok beğendiğim yazısıyla baş başa bırakayım :

Öncelikle herkese merhaba ,bu siteye artık ben de bir şeyler yazacağım.Sitenin kurucusu bana her şeyi yazabileceğimi söyledi .O yüzden sizi ilgilendiren ilgilendirmeyen olayları haberleri vb. şeyleri yazacağım.Daha doğrusu yazmaya çalışacağım.

BOF_correlation_chart

Bu yazımın konusunu kore dizileri olarak belirledim .Çünkü geçtiğimiz yaz baya bir boş vaktim oldu.İnternette de dolaşırken bir sitede  Güneşi Beklerken adında bir dizinin başlayacağını okudum .Merak ettim , biraz araştırdım .Bu yersiz ve anlamsız merakımla

dolaşırken bir kore dizisinden alıntı olacağını okudum .Vakit de boş tabi oturdum izlemeye başladım .Bu arada Kore versiyonun adı “Boys Ower Flowers” . Anlamı erkekler çiçeklerden önce gelir.Bence anlamı çok saçma çok saçma fakat diziye bakarsak :Bilmeyenler için Güneşi Beklerken ‘e benzemiyor.Aslında ilk başlarında biraz benzetmiştim.Sonradan bizim Türk versiyonunda aile meseleleri , hafif polisiye ve sakız gibi uzayan konular olmaya başladı.İşte ben kore dizilerinin en çok bu yönünü sevdim.Mesela sadece dizi toplam 16-20 bölüm oluyor.Bizim dizilerde ise konu uzadıkça uzuyor  saatlerce bitmeyen bakışlar , insanlar tam mutlu oldu derken bir facia , iki insan mutluyken birinin hasta olması  gibi artık tahmin edilebilen konular üzerinde yoğunlaşılıyor.

Tabi bütün kore dizileri tek sezon olmuyor.Bazıları 50-60 bölüm kadar olabiliyor. .Bu diziler genellikle aileyi konu alan diziler.Örneğin şuan izlediğim “Can you hear my heart ?” .Ayrıca böyle dizilerde Kore’deki hayatı çok net anlayabilirsiniz.

Konuyu baya dağıttım galiba .Toparlarsak siz de benim gibi kore dizilerini izlemeyi seviyorsanız ve boş vaktiniz varsa altta yazacağım dizileri  izleyebilirsiniz:

-Boys ower flowers

-Playful kiss

-Personal Taste

-The Heirs

-Heartstrings

-You are beautiful

-My princess

-Goong

-Marry stayed cut all night

-Can you hear my heart?

-City hunter

-Cheongdamdong alice

-Secret Garden

-queen in hyun’s man

-The master’s sun

-the great love

-Repply 1997

-Full House 2

-I’m Sorry, I Love You

-The Ultimate Audition

-7th Grade Civil Servant

-A Gentleman’s Dignity

-Flower Boy Next Door

-Flower Boy Ramyun Shop

-Rooftop prince

-To The Beautiful You

-Monstar

-Coffee prince

-Dream high 2

-Project  the boss

 

Anketler

Joker filmini beğendiniz mi ?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Son Yazılar: Garip Bir Yer

The Courıer |Mini İnceleme|

The Courıer |Mini İnceleme|

Bu yılın filmleri içersinde merakla beklediğim 3-4 filminden biri olan The Courier ‘i ülkemizde vizyona…

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

İKİ DELİ Mİ BİR RÜYA MI ?

 Yine aynı tatsız melodi çaldı ve sabah olduğunu anladın.Pencerenden gördüğün kar yağışı ile yataktan kalkmak…

MaItresse (1975) Üzerine

MaItresse (1975) Üzerine

Bugün çok kıymetli bir blogger dostumun incelemesi ile karşınızdayım.Kendisinin bloguna da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Son…

Kategoriler

Son Yazılar

Arşivler

Son Yorumlar

Yeni yazılardan haberdar olun

Tek Yorum

  1. Alican Kapol
    29 Ocak 2017
    Yanıtla

    çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir